arrowصفحه اصلي arrow خورشیدهای فروزان arrow حضرت آیت الله شهید دستغیب arrow معلّم اخلاق و مهذّب نفوس
چاپ ايميل

معلّم اخلاق و مهذّب نفوس

 

شهادت براي فرزندان اسلام و ذرّيه پيامبر عظيم الشأن صلّي الله عليه و آله و اولاد فاطمه عليها السلام و يادگاران حسين سلام الله عليه در راه هدف و اسلام عزيز و قرآن كريم چيزي غير عادي و پديده غير معهود نيست. ملت بزرگ اسلام از محراب مسجد كوفه تا صحراي افتخارآميز كربلا و در طول تاريخ پرارزش سرخ تشيّع قربانياني ارزشمند به اسلام عزيز و في سبيل الله تقديم نموده و ايران شهادت طلب هم از اين پديده سعادتمند مستثني نيست و انقلاب اسلامي گوش و چشمش پر از اين شهيدان حسين گونه است.

ملّت عزيز ما در روز رستاخيز با سرافرازي در پيشگاه مقدس خداي بزرگ و پيامبران و اولياي عظيم الشأن صفهاي طولاني از شهيدان در راه دفاع از حق عرضه مي دارد؛ از علماي اعلام و ائمه جمعه و جماعت تا فداكاران و سربازان در جبهه هاي دفاع از حريم مقدس اسلام مطمئن هستيم كه پيامبر بزرگ اسلام كه مباهات مي كند بر امم ديگر حتي به سقط، فداكاري اين عزيزان جبهه و پشت جبهه و اين عزيزان محراب و منبر و در صف جماعات و در داخل مسجدها و بيمارستانها مباهات مي فرمايد و چه بهتر و گواراتر كه با شهادت اين فرزندان اسلام و ذريه طاهره بر افتخارات آن بزرگوار در روز عرض اعمال هرچه بيشتر بيفزاييم.

عزيزان و نور چشمان ما در جبهه هاي جنوب و غرب هر روز با سركوبي اشرار آمريكايي و عقب سازي و به جهنم فرستادن جنود شيطان سربلندي و عظمت براي اسلام خلق مي نمايند؛ بطوري كه تاب تحمل اين پيروزي ها را از آمريكاييان خارج و داخل، منافق و منحرف سلب نموده و بر جنون و وحشي گريهاي آنان افزوده است. شما فرضا" شهيد بهشتي را گناهكار بدانيد، شهداي ديگر مثل شهيد مدني و شهيد دستغيب كه جز تربيت محرومان و هدايت مردم گناهي نداشته اند با چه انگيزه شهيد مي كنيد؟ شما در زعم خود اگر اينان را به جرم وفاداري به اسلام و طرفداري از محرومان و مظلومان مستحقّ قتل ميدانيد، اطفال معصومي كه در گهواره جاي دارند و زبان باز نكرده اند چه گناهي دارند، جز آنكه اطفال مسلماني هستند كه مخالف سلطه آمريكا به جان و مالشان مي باشند.

امروز روز جمعه و نماز و عبادت با دست جنايتكار آمريكاييان يك شخصيت ارزشمند كه مربي بسزايي و عالمي عامل كه گناهش فقط تعهد به اسلام بود، از دست ملت ايران و اهالي محترم فارس گرفت و حوزه هاي علميه و اهالي ايران را به سوگ نشاند. حضرت حجةالاسلام و المسلمين شهيد حاج سيد عبدالحسين دستغيب را كه معلم اخلاق و مهذب نفوس و متعهد به اسلام و جمهوري اسلامي بود با جمعي از همراهانشان به شهادت رساندند و خدمت خود را به ابرقدرت و ابرجنايتكار زمان ايفا كردند، به گمان آنكه به ملت ارزنده ايران آسيب رسانند و آنان را در راه اهداف به سستي بكشند.

اين كوردلان نمي بينند كه در هر شهادتي و در هر جنايتي ملت متعهد به اسلام و كشور مصمّم تر و حاضرتر در صحنه مي شوند. اينان پس از بمباران شهر دزفول و آن قتلهاي فجيع نديدند فرياد «جنگ جنگ تا پيروزي» را، اينان نمي بينند كه ملت وفادار شهادت را در راه خداوند با آغوش باز پذيرا هستند يا مي خواهند شكستهاي لشكر كفر را و آتشي كه به جان دوستان و اربابانشان از پيروزي رزمندگان ايران افتاده با خون اين مردان خدا فرونشانند. اينك سزاوار است اصحاب نظر و ارباب تحليل در اين شرارتها و جنايتها فكر كنند كه انگيزه آنكه در هر پيروزي و دنبال هر شكست به حزب بعث آمريكايي يك جنايت بزرگ از اين منافقان و منحرفان واقع مي شود، چي هست؟ از باب اتّفاق نمي شود باشد كه در دنبال پيروزي آبادان جنايتي واقع و دنبال فتح بستان باز جنايتي و امروز به دنبال فتح عظيم در غرب و شكست مفتضحانه دشمنان اسلام اين جنايت بزرگ واقع شد.

آيا اينها همه من باب اتفاق است يا حساب شده و ديكته شده عمل مي شود؟ آيا ما اين بزرگان علماء و معلمان ارزشمند را براي جبران شكست آمريكا در منطقه و صدام آمريكايي در جبهه ها از دست مي دهيم؟ رحمت خداوند بر اين مجاهدان عظيم الشأن كه شهادتشان پيروزي اسلام را بيمه مي كند و ننگ نفرت بر آمريكاي جنايتكار و دست نشاندگان و هواداران آن!

اينجانب اين ضايعه بزرگ و فاجعه اسفناك را بر حضرت مهدي _ارواحنا له الفداء_ و ملت شجاع ايران و اهالي معظم استان فارس تسليت مي دهم و به پيشگاه مقدس پيامبر اسلام اين فداكاريهاي ملت اسلام و مجاهدات قشرهاي مختلف ايران را تبريك عرض مي كنم و براي خاندان اين شهيد پرافتخار از خداوند تعالي توفيق صبر و بردباري و سلامت طلب مي نمايم. سلام بر مجاهدان بزرگوار اسلام، درود بر رزمندگان جنوب و غرب و تهنيت بر نيروهاي نظامي و مردمي پيروزي آفرين در جبهه غرب؛ از خداوند تعالي پيروزي نهايي لشكر اسلام را بر قدرتهاي شيطاني مسألت مي نمايم.

و السلام علي عباد الله الصالحين

روح الله الموسوي الخميني   

 

 
< بعد   قبل >
كليه حقوق نزد پايگاه اطلاع رساني دفتر حضرت آيت الله حاج سيدعلي محمد دستغيب محفوظ ميباشد.