arrowصفحه اصلي arrow اخبار و پیامها arrow جوابیه معظم له به نامه جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی
جوابیه معظم له به نامه جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی چاپ ايميل

در پی ارسال نامه جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی اخیر برای معظم له، حضرت آیت الله سیدعلی محمد دستغیب جوابیه ای مرقوم فرمودند که در زیر می آید:

بسم الله الرحمن الرحیم

اینجانب به اندازه خود از شما عذر خواهی می کنم که نمی توانم به دادخواهی و تظلّم شما رسیدگی کنم؛ امّا با امید به خدای بزرگ و کمک چهارده معصوم(علیهم السلام) و اولیاء گرامش بشارت می دهم که روشنایی نزدیک است؛ که خداوند می فرماید: «ساعت نزدیک است». و هیئت حاکمه را به این معنی گوشزد می کنم که احتمال بدهید این راهی که می روید اشتباه است؛ شما ادّعا می کنید که به قرآن و سنّت و قیامت اعتقاد دارید و خود را بهترین می دانید؛ در عین حال احتمال اشتباه هست؛ و برای یک دفعه هم که شده با چند نفر از علماء و مراجع در یک نشست دوستانه و بدون خوف و بدون قوای نظامی و انتظامی و اطلاعات آنچه را که واقع است بگویید؛ از وضع فتنه گران - به قول شما - و علت پیش آمدها و دستگیریها و زندانها و قضاوتها با توجیهات که لابد برای حفظ نظام است بگویید؛ و جواب صریح آنها را با اطمینان آنها که مورد حمله بسیجیها و یا به قولی لباس شخصی ها قرار نمی گیرند؛ آن گاه ببینید که نظر واقعی اسلام یعنی قرآن و سنّت چیست.

بالاخره این وضع می گذرد و شما هم همیشه نیستید امّا اعمال شما در نزد خداوند و تاریخ ثبت می شود. حیف است که با این همه شهدا و جانبازان از پیش از انقلاب و پس از آن و استقبال مردم خوب این وضع بوجود آید. اگر می گویید مقصّر تو و امثال تو هستید؛ من و امثال من که نه نیرویی در پشت سر داریم و نه زندانی و تشکیلاتی؛ و اگر می گویید که مردم را تهییج می کنید که آن هم واقعیت ندارد که جز نصیحت و خیرخواهی نبوده و نیست.

سیدعلی محمد دستغیب

18 / 5 / 89

 
< بعد   قبل >
كليه حقوق نزد پايگاه اطلاع رساني دفتر حضرت آيت الله حاج سيدعلي محمد دستغيب محفوظ ميباشد.